The Last Of Us Part II PC’ye Gelebilir!

Konsol oyunlarının pc lere çıkmaya başladığı bu dönemde Naughty Dog cephesinden ilginç bir iş ilanı gündeme bomba gibi düştü.

Firma DirectX, Vulkan ve C++ alanlarında deneyimli çalışanlar bulabilmek için bir ilan yayınlamış durumda. Ayrıca en dikkat çekici noktalardan biri firmanın AMD ekran kartı işleyişinin yanı sıra Nvidia işleyişi hakkında da bilgi sahibi olan kişiler araması. Bildiğiniz üzere PS4 ve PS5 AMD grafik teknolojisi kullanıyor.

Firmanın Nvidia teknolojisini bilen birilerini işe almak istemesinin, “PC’ye hazırlık yapıyorlar” söylentisinin çıkmasındaki en büyük etken. İşte firmanın kendi sitesinde yayınlamış olduğu ilan;

Naughty Dog İş İlanı

Peki Bu Hamle Doğru Mu?

Sony bu konu hakkında nasıl bir politika izler bilmiyoruz. Detroit, Beyond Two Souls gibi oyunlar PC platformuna geldi. Horizon Zero Dawn içinde gelecek söylentileri hat safhada. Ancak bu hamlelerin konsolu zayıflatması oldukça olası. Nitekim oyuncular daha iyi grafiklerle aynı oyunu PC’de oynamayı tercih edebilir. Bir dipnot eklemekte fayda var, yeni nesil konsolların mimarileri artık pc ler ile hemen hemen aynı. Dolayısı ile bu iş ilanı tamamen PS5 ile alakalıda olabilir. Zaman ne getirecek hep birlikte göreceğiz.

İşletme mezunu oyun delisi, konsol aşığı, yayın yapmayı ve yazı yazmayı seven bir insan. Donanım ve yazılım konularında kendine has özellikleri var.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE