The Great Whale Road İncelemesi

Kuzey denizleri , başka topraklara yapılan  çıkarmalar ve soğuk geçecek kış için biriktirilen erzak ve teçhizatlar. Bütün bunlar bize Vikingleri hatırlatıyor. Ancak bütün bunlara  sadece History Channel kanalının Vikings isimli dizisinde değil, Yayımcılığını ve Geliştiriciliğini Sunburned Games’in yaptığı The Great Whale Road isimli oyunda da rastlamak mümkün. Oyun sizi tamamen Viking atmosferinin içine çekiyor. Müziklerden tutun oynanışa ve tabii ki hikayeye kadar her noktada Viking kültürünü ve o zamanların anlayışı ile karşılaşmak mümkün.

Oyun heyecanlı, macera dolu hikayesinin yanında aslında tamamen strateji öğeleri üzerine kurulu bir oyun. Oyun boyunca karşılaştığımız sorunlara karşı belli kararlar veriyoruz. Bu kararlar yönettiğimiz bölgeyi ilgilendiren siyasi vb kararlar olmasının yanı sıra savaşlarda da büyük önem taşıyor. Oyundaki savaş mekanizması ise birçok strateji oyununda  olduğu gibi tamamen turn-based bir şemaya dayanıyor. Oyun oldukça zevkli ve tamamen sizi atmosferin içine çekmeyi başarıyor ki şu an için sadece erken erişim de oynanabilir durumda, oyunun tam sürümünde farklı ve yeni eklentilerle oldukça başarılı olmaya aday bir oyun.

the-great-whale-road-2Sonuç olarak, bağımsız güzel bir oyun The Great Whale Road, ancak büyük beklentilere de sahip olmamak lazım. Dediğim gibi konu tamamen Viking döneminde bir lider olarak aldığımız kararlar ve sonuçları üzerine kurulmuş ve eğer az çok bu döneme ilginiz varsa oyuna bir bakın derim. Ancak bu konuda herhangi bir şekilde ilginiz yoksa kısa bir süre oynadıktan sonra sıkılabilirsiniz.

Benim oyuna genel puanım ise: 7.0

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE