Telltale Games’in Oyunlarına Çoklu Oyuncu Modu Ekleniyor

Telltale Games, yeni çıkacak oyunu Batman: The Telltale Series’den itibaren, çoklu oyuncu modu seçeneğini oyuncularının kullanımına sunacak.

Çoklu oyuncu modu seçeneğinin haberini Telltale Games, San Diego Comic-Con 2016 etkinliğinde duyurmuştu. Kullanımı oyuncunun isteğine bağlı olacak olan bu mod, Crowd Play olarak biliniyor. Crowd Play aktif edildiğinde çıkan bağlantı adresi sayesinde, insanlar oyundaki seçimlerle ilgili görüşlerini paylaşıyorlar. Bu paylaşım, oy verme şeklinde oluyor ve siz hangi seçimin ne kadar oy aldığını görebiliyorsunuz. İsterseniz de oyununuzu, bu yüksek puanlı seçimlere göre ilerletebiliyorsunuz.

Temel mantığında bu şekilde izleyicilerin fikirlerine önem veren Crowd Play, iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Bunların birincisi, izleyicilerin seçimlere oy vermesi ve oyuncunun, eğer isterse, oyununu bu seçimlere göre ilerletebiliyor olması. Bu modda son kararın yine oyuncuda olması önemli. Kullanmak zorunda olmadığınız bu modu aktif ettiğiniz takdirde, istemezseniz izleyici seçimlerini uygulamak zorunda değilsiniz. Eskisi gibi, kendi orijinal oyununuza devam edebilirsiniz.

Crowd Play’in ikinci modu ise şu şekilde; oyuncu hiçbir şekilde bu seçimlere etki edemiyor. Oyunda her şey izleyiciler tarafından belirleniyor; final bile izleyicilerin vereceği karara bağlı oluyor.

İzleyici sayısı şimdilik 2000’e kadar çıkabiliyor ve canlı görüntüler gözükmüyor. Canlı görüntülerin izlenememesinin sebebi ise “ping” dediğimiz, oyun içindeki gecikmeler. Bu yüzden oyunda seçimler sadece yazı tabanlı olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Bugüne kadar kendi hikayelerimizi yaratarak oynadığımız Telltale Games oyunları, bu mod ile birlikte oyunculara ne gibi yenilikler ve farklılıklar sağlayacak; bunları 13 Eylül’de yayımlanacak olan Batman: The Telltale Series ile görmeye başlayabiliriz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE