TBF’nin Ardından…

Biraz gecikmeli olsa da TBF’yi değerlendirmek lazım.

Öncelikle muhteşem bir arenada ve on numara bir atmosferde adına yakışır bir final gerçekleşti. Finalin adı SuperMassive vs Dark Passage’dı ve bu iki kaliteli takım izleyicilerine muhteşem bir şov sundular. Maçtan önceki ilk gözlemlerim finale inanılmaz bir merak olduğuydu. Kapı girişleri hınca hınç doluydu ve insanların yüzünde garip ama samimi bir heycan vardı. Bu benimde son birkaç yıldır çok özenle takip ettiğim Türk gamer topluluğu için ise inanılmaz bir gelişmeydi.

E-Spor neredeyse bir futbol müsabakası gibi heycanla takip edilen bir mecra olmaya başladı. Belki ağır adımlarla ilerliyor olabiliriz ama bu adımlar oldukça sağlam ve kararlı. Final Ülker Sports Arena’da oynandı. Tek kelime ile muhteşem bir yer. Maçlar başlamadan önce muhteşem bir şov izledik. Öncelikle taraftarları coşturan bir tezahurat dalgası hemen ardından orkestra eşliğinde müzik ve ışık şov. Tabi her finalde olduğu gibi cosplayer’lar bu yıl da oradaydılar. Kimi küçük çaplı kimi ise cidden üzerinde belki aylar harcanmış kostümleri ile boy gösterdiler. Benim dikatimi çeke kostüm ise Nautilus Kostümü oldu. Kostümü ilk gördüğümde bir an gerçek sanmıştım.

dark-passage-tbf-2016Yapılan şovlardan sonra beklenen an geldi ve iki takımın oyuncuları tek tek anons edilerek oyun alanına çağırıldılar. Taraftarlardan edindiğim izlenim stadın yaklaşık %60’ı o gün Supermassive’i desteklemek için gelmişti. Çok da coşkuluydular ta ki maçlar başlayana kadar. İlk maç oyunun ortasına kadar her şey SUP’un istediği gibi gidiyordu. İlk oyunun ve maçın galibini neredeyse SUP’u ilan edeceklerken DP şaha kalktı. Türkiye’nin en iyi orta koridor oyuncusu olarak tanımlanan Naru, DP’nin Caps’i karşısında yok oldu. Ormancı görevini üstlenen ve adeta tüm haritanın hakimi benim diyen xerxe belkide galibiyetin baş mimarı oldu ve ilk maç DP’nin üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci maç başladığında SUP’da bir telaş sezdim. Biz en iyisiyiz diye kendilerini kanıtlama ihtiyacı hissetmiyorlardı fakat bu iş böyle olmadı. Kendini kanıtlamak taraftarlara kaliteli bir oyun sergilemekten geçer. Telaşlı davranışlarla, kötü bir performans sunarsınız. SUP’a da aynen böyle oldu. Yine Caps’in ve Xerxe nin muhteşem oyunu ile DP durumu 2-0’a getirdi ve artık şampiyonluk kupasına sıkı sıkı sarıldılar.

İkinci maçın ardından verilen arada artık taraftarlar da DP’nin tekrar dördüncü kez üst üste şampiyon olacağına kesin gözüyle bakıyordu. Nitekim öyle de oldu ve DP 2016 TBF şampiyonu oldu. Son oyunda yine yıldızlaşan Caps maç sonu MVP (en değerli oyuncu) ödülünü kazanmayı sonuna kadar hak etti. Bu finali 3-0 kaybeden SUP bence hiç üzülmemeli. Çünkü, neler yapabileceklerini herkese kanıtladılar. Gönülden oynayarak finale gelmeyi hak ettiler ama bu yıl olmadı fakat bu hiç olmayacak anlamına gelmez. Bu takımda bu ışık var.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE