Take-Two’nun Patronu VR Konusunda Şüpheli

GTA oyunlarının sahibi olan Take-Two’nun CEO’su Strauss Zelnick, VR (virtual reality: sanal gerçeklik) konusunda şüphelerini dile getirdi.

Gamespot ile yaptığı röportaj sırasında VR teknolojisi hakkındaki düşüncelerini paylaşan Zelnick, istenen minimum sistem gereksinimlerinin oldukça pahalı olduğunu sözlerine ekledi. 2.000 dolarlık bir donanımın yanı sıra evinizde VR için ayrılmış özel bir oda bulunması gerektiğini belirtirken, bu durumun çok ulaşılabilir olmayacağını açıkladı. Oyun sırasında çok uzun süre VR kaskı kullanmanın zorluklarına değinen Zelnick, oyuncuları bu anlamda çok sıkmak istemediklerini söyledi.

Öte yandan Zelnick, VR içerik için yoğun talep gelmesi durumunda gerekli düzenlemeleri yapacaklarını dile getirirken, genel olarak VR konusunda heyecanlı olduğunu fakat teknolojinin büyük kitlelere ulaşacak düzeyde olmadığını son olarak belirtti.

Nisan başında Oculus Rift (599 dolar), HTC Vive (799 dolar) piyasaya satışa çıkmıştı, Rift’te VR tecrübesi oturarak yaşanırken, HTC Vive için bir odanız olması gerektiğini hatırlatalım. Öte yandan, pazarın bir diğer ürünü olan PSVR, PlayStation 4’lerde çalışırken satış fiyatı 399 dolar olarak açıklanmıştı. Ekim 2016’da kullanıcılara sunulacak PSVR’ın pazar lideri olması bekleniyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE