Take-Two Şirketi, Nintendo’ya Olan İnançlarını Yitirmediklerini Söyledi

Take-Two şirketi, Nintendo’nun uzun zamandır beklenen yeni konsolu Nintendo NX ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Take-Two Interactive’in CEO’su Strauss Zelnick, Nintendo NX’lere dikkat çekti. Ve şu açıklamada bulundu: “Biz inançlıyız. Nintendo’yu hiçbir zaman göz ardı etmedik. Bu yüzden Nintendo NX için oldukça hevesliyiz.”

Nintendo’nun konsol dünyasındaki yeriyle ilgili gelen soruya; “Bu bir düşüş değil. Kasıtlı olarak yapılan bir şey. Ürünler marketlere geliyor, iyi sonuçlar alınıyor ve kısa süre sonra yok oluyorlar. 150 yıldır bu böyle. Ve şirket aynı şeyleri yapmaya devam ediyor. Çok düşünceliler, piyasaya gerçekten ellerinde işe yarayacak bir şeyler olduğunu düşünerek çıkıyorlar ancak çoğu zaman böyle olmuyor ve başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bunu arkalarında bırakıp yeni şeyler üzerinde çalışmaya başlıyorlar. Bu iki olay arasında mola vermeyi hiç düşünmüyorlar.”

Zelnick, son olarak NX projesine ilgilerinin çok büyük olduğunu ekledi.

Nintendo’nun kod adı NX olan bu yeni konsolunun Mart 2017’de çıkması bekleniyor. 2015 yılının Aralık ayında Nintendo’nun başkanı ve CEO’su Tatsumi Kimishima, Nintendo NX için; “Wii ya da Wii U’nun yeni versiyonunu tasarlamıyoruz, yeni cihazımız tamamen farklı ve kendine has olacak” açıklamasını yapmıştı. Hakkında pek bilgi olmayan ama uzun zamandır beklenen bu yeni konsol hakkında ünlü şirket Take-Two’nun açıklamaları da beklentiyi artırmış ve Nintendo severleri heyecanlandırmış olabilir.

Take-Two’nun bünyesinde Rockstar Games ve 2K Games şirketlerini de barındırdığını ve Grand Theft Auto ve Bioshock gibi ünlü video oyunlarını yayımladığını hatırlatalım.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE