Sürücüsüz Arabalar Kısa Süre İçinde Yollarda Olacak

Geleceği şekillendireceğine inanılan iki ünlü girişimci Elon Musk ve San Altman, 5 – 7 Ekim tarihleri arasında San Francisco’da organize edilen ‘’Vanity Fair’’ etkinliğinde konuşma yaptılar.

Sürücüsüz araçların beklenilenden çok daha kısa zaman içinde yollarda olacağını söyleyen Altman, 3 ile 4 yıl arasında tüketicilerden çok büyük bir ilgi göreceğini belirtti. Öte yandan, Tesla Motors, Space X, PayPal’in yaratıcısı Elon Musk, Altman’ın öngörüsünün çok daha kısa süre içinde gerçekleşeceğini düşünüyor.

Öte yandan, bu araçların trafiğe çıkmasındaki en büyük engelin yasal mevzuat eksikliği olduğunu vurgulayan Mask, üretim için resmi standartlar getirilmemesinden ötürü piyasanın tam manasıyla oluşmasının 2022’leri bulabileceğinin altını çizdi. Tesla, şu an için sürücüsüz arabalarda kullanılacak yeni yazılımının (versiyon7) testlerini yürütüyor.

Söz konusu teknoloji için Google 6 seneyi aşkın süredir yoğun çalışmalar sürdürmüş ve Mayıs 2015 itibarıyla şehir içi yollarda denenmesi için onay almıştı. ‘’Self-driving car’’ isimli proje için 6 sene boyunca aracın 1.6 milyon km yol kat ettiği belirtilmişti. Sürüş esnasında otomatik pilot modundan istenildiği anda çıkarılan araçlar, istenirse manuel olarak da kullanılabiliyor. Eylül 2015 ortasında, Japon araba üreticisi Honda’nın sürücüsüz araç testlerine başlamak için yeşil ışık aldığını hatırlatalım.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE