SuperMassive TNG, Önümüzdeki Sezona “1907 Fenerbahçe” Olarak Gelecek

SuperMassive’in akademi takımı, SuperMassive The Next Generation (SuperMassive TNG) ligdeki yerini Fenerbahçe E-Spor Kulübü’ne bıraktı.

Fenerbahçe’nin E-Spor’a adım atacağıyla ilgili, uzun zamandır çeşitli söylentiler vardı. Bugün Fenerbahçe, resmi açıklamasıyla League of Legends liginde “1907 Fenerbahçe” adıyla mücadele edeceklerini duyurdu.

1907 Fenerbahçe Derneği, yaptığı bu resmi açıklama ile tüm dünyada ve ülkemizde hızla yükselen spor dalı E-Spor’a (Elektronik Oyun Sporları) adını yazdırdığını söyledi. League of Legends liginde göreceğimiz 1907 Fenerbahçe takımının bütün faaliyetlerinin kendileri tarafından karşılanacağını da söyleyen 1907 Fenerbahçe Derneği, SuperMassive TNG takımının tüm haklarını devir aldı. Riot Games tarafından da onaylanan bu değişim sonucu, SuperMassive TNG takımı “1907 Fenerbahçe” ismini alarak lisanslaştırıldı.

Derneğin yaptığı duyuruya göre; 1907 Fenerbahçe E-Spor takımı, derneğin yönetim kurulu üyesi Sina Afra tarafından yönetilecek ve takımın menajeri Emre Aksoy olacak.

Popüler spor kulüplerinin de dâhil olması, yeni gelişen spor dalı E-Spor’un yaygınlaşmasına ve büyümesine yardımcı oluyor. League of Legends’ın 2014’te yapılan Türkiye Büyük Finali (TBF) Ülker Arena’da düzenlenerek oldukça dikkat çekmişti. League of Legends Türkiye Müdürü Hasan Çolakoğlu da TBF’de, büyük spor kulüplerinin League of Legends turnuvalarına dâhil olabileceğini söylemişti. Bunun ardından E-Spor dalında ilk önce Beşiktaş görüldü. Şimdi de Fenerbahçe’nin League of Legends arenasında yer alması, E-Spor adına önemli bir adım olarak görülüyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE