Supercell’in Oyunlarını Her Gün 100 Milyon Kişi Oynuyor

6 Mart 2016’da Supercell’in mobil oyunlarının 100 milyon kişi tarafından oynandığı açıklandı.

Supercell’in şu an için piyasada yer alan en popüler oyunları Clash of Clans, Clash Royale, Hay Day ve Boom Beach 100 milyon kişiyle buluşarak büyük bir rekora imza atarken, Okyanusya’da yer alan ada ülkesi Tuvalu dışında dünyanın her ülkesinde oynanıyor. Söz konusu rakamın büyüklüğünü anlatmak için Amerikalıların günde 100 milyon adet kahve içemediği örneği veriliyor.

Bu 4 popüler oyuna kadar 14 oyunun geliştirildiği fakat beklenen ilgiyi görmediği için piyasadan kaldırıldığı belirtiliyor. Hangisinin en başarılı olduğu açıklanmazken, Clash of Clans’ın en popüler olduğu düşünülüyor. F2P olan bu oyunlarda oyun içi satın almalar yapılıyor mesela 2014’de Clash of Clans’ın her gün 650K dolar civarı bir gelir sağladığı kaydedilmişti. 2012’de iOS ve Android sürümleriyle piyasaya çıkan oyunda kendi köyünüzü kurup, geliştirmeleri yapıp, diğer köylerle savaş yapıyorsunuz.

Ayrıca Supercell kullanıcılarına teşekkür etmek için bir de video yayımladı, haberin sonunda göz atabilirsiniz.

2010 yılında Finlandiya, Helsinki’de kurulan Supercell, Ekim 2013’de Japon firması GungHo Online Entertainment ve iştiraki Softbank tarafından satın alındı.

[youtube id=”0sQAj9p_ppU”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE