Steam’e Daha Çok Microsoft Oyunu Gelebilir

Microsoft’un yayımcısı olduğu oyunların Steam’e daha sıklıkla gelebileceği açıklandı.

Xbox’ın pazarlamadan sorumlu yöneticisi Aaron Greenberg basına yaptığı açıklamada Microsoft’un Steam platformuna daha fazla oyun getirebileceğini söylerken, bu konuyu daha titizlikle değerlendireceklerini dile getirdi. Yakın zaman önce Microsoft’un yayımcılığını yaptığı Quantum Break oyunu PC ve Xbox One sürümlerinin ardından Steam’de sunulmuştu. Keza, Age of Empires, Alan Wake, Ori ve State of Decay gene Steam’de yer alan diğer Microsoft oyunları.

Greenberg yayımcısı oldukları oyunları Steam’e getirme konusunda pozitif sinyaller verirken, katma değeri olup olmayacağı konusunda karar vermeleri gerektiğini belirtti. Öte yandan, Microsoft’un oyunları farklı platformlara getirme konusunda hangi kriterleri dikkate aldığına dair bir bilgi paylaşılmadı.

Valve tarafından kurulan ve şu an için 125 milyonun üzerinde kullanıcısı olan Steam, PC oyuncuları için çok önemli bir platform konumunda. Microsoft’a oyunculardan bu konuda yoğun istek geldiği ve bir noktada Steam’de daha çok oyun yayımlamak zorunda bırakıldığı düşünülüyor. Diğer taraftan Microsoft kendi yayın platformu Windows Store’un yaygınlaşmasını arzu ediyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE