Steam’de Yeni Online Oyuncu Rekoru

Valve’in kurduğu ve PC oyunlarını çevrimiçi oynayabildiğiniz platform olan Steam’de yeni bir kullanıcı rekoru kırıldı.

31 Ekim 2015’de 12.5 milyon kullanıcı aynı anda Steam’e bağlanırken daha önce 10.7 milyon civarında olan rekor uzak ara geçilmiş oldu. Hatırlarsanız, Mayıs 2015’de 9.5 milyon online kullanıcı sayısına ulaşılmıştı.

6.000’den fazla oyunun satışa sunulduğu ve 125 milyon kullanıcıya sahip olan Steam üzerinde şu an için en çok ilgi gören 10 oyunu sırasıyla, Dota 2, CS:GO, Team Fortress 2, GTA 5, Ark: Survival Evolved, Sid Meier’s Civilization 5, The Binding of Isaac: Rebirth, Football Manager 2015, PayDay 2 ve Warframe olarak sayabiliriz.

Dünyanın para havuzu en büyük e-spor etkinliğini düzenlenen Dota 2 çok uzun zamandan beri Steam’de en çok ilgi gören oyun olurken, tek başına 1 milyonun üzerinde online oyuncu sayısına ulaşıyor. Öte yandan, League of Legends’ın (LoL) Steam üzerinde 7.5 milyon çevrimiçi kullanıcı gördüğünü de hatırlatalım.

Valve tarafından Beta sürümü 2002 yılında yayımlanan Steam, özellikle 2010’dan sonra oyun severler için büyük mecra haline gelmiş ve indie oyunlarında piyasaya çıkmasında büyük katkılarda bulunmuştu.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE