Steam’de Para İade Dönemi Başlıyor

Steam kullanıcıları, yakın zamanda gelecek bir güncelleme ile, satın aldıkları oyunu beğenmezler ise oyunu iade edip parasını geri alabilecekler.

Steam’deki büyük kampanyaları saymazsak, günümüzde orijinal bir oyun satın almak oldukça pahalı. Oyuncular için en büyük kabuslardan biri de, videolarını izleyip satın aldıkları oyunun, videoda görüldüğü ile alakası olmaması ve 1 saat oynadıktan sonra para verilen o oyunu tamamen bırakmak.

Steam bu konuda oldukça şikayet almış olacak ki, artık kullanıcılarının bu talebine daha fazla direnemedi ve beğenilmeyen oyunların iade edilebileceğini açıkladı. Artık steam üzerinden satın alınmış olan oyunlar, beğenilmediği taktirde ya da başka bir sebepten ötürü oyuncu tarafından iade edilip parası geri alınabilecek.

Para iadesi konusunda bir takım şartlar konulmuş durumda. Bu şartlardan ilki, oyunu başka sitelerden key ile değil tamamen steam üzerinden satın almış olmanız. Dolayısıyla ülkemizde bulunan PlayStore üzerinden aldığınız oyunu steam üzerinden aktif etmiş olsanız da, para iadesi alamıyorsunuz. Şartlardan ikincisi ise, oyunun toplamda 2 saatten az oynanmış olması. Kısacası oyunu saatlerce oynayıp bitirdikten sonra, ücret iadesi talep edemiyorsunuz. Eğer bu iki şartı yerine getirdiyseniz, oyunu satın aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edip paranızı geri alabilirsiniz. Ücret iadeleri ya direkt olarak hesabınıza, ya da steam wallet olarak yapılacak.

Günümüzde bir çok oyunun demosunun artık çıkmaması ve oyuncuların sadece fragmanlarını izleyerek oyunu satın alması oldukça riskli ve sevilmeyen bir durumdu. Bu yöntem ile en azından, bazı şark kurnazı oyun geliştirici firmaların önüne geçilebilir ve geliştirici firmalar oyuncuların taleplerini daha çok dikkate alabilir.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE