Steam’de Bulunan Oyunlar Her Gün Artıyor

Steam platformu, bünyesindeki oyun ve ek paketleri her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Bilindiği üzere Steam, Valve Corporation tarafından tasarlanan, oldukça da ünlü bir iletişim platformu. Steam’de oyunlar internet üzerinden satılmakta ve böylece bu platform sayesinde, oyunların geniş çapta dağılımı gerçekleştirilebilmektedir. Steam üzerinden binlerce oyunun ve oyunların ek paketlerinin satışı yapılmakta ve bütün bunlar bilgisayarlara direkt indirilebilmektedir. Bu kadar popüler olan bu platformda da, oyunların her geçen gün daha da artmasının kaçınılmaz olduğunu söyleyebiliriz.

Steam’deki oyunların %38’i 2016 yılında çıktı. Evet, doğru okudunuz. Steam Spy tarafından yayımlanan aşağıdaki grafiğe göre, 2012 senesinde Steam’e gelen oyun sayısı 379 iken bu rakam, bu sene, çılgın bir şekilde 4207 oldu. 3. parti oyunların 2005 senesinde platforma katıldığı göz önünde bulundurulursa, ardından da bu pazarın büyüdüğü hatırlanacak olursa, bu rakamı aslında oldukça normal karşılayabilirsiniz. Ayrıca bahsedilen bu istatistiklere sadece oyunların dahil olduğunu hatırlatalım. Filmler veya ek paketler, bu rakamlar içerisinde bulunmuyor.

steam1 steam2

Mükemmel sonuçlar Steam. Ve şunu da belirtelim 2016 hala bitmedi. Bu sayı daha da artabilir.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE