Steam Yaz İndirimlerinde CS:GO, Hediye Edilemiyor

Şu an devam eden Steam yaz indirimlerinde, CS:GO’yu hediye etmek yasaklandı.

23 Haziran’da başlayan ve 4 Temmuz’a kadar sürecek olan Steam Yaz İndirimleri süresince herkes kendine bir sürü oyun alıyor ve arkadaşlarına da fazlasıyla oyun hediye ediyorlar. Şu sıralar neredeyse her yerde adından söz ettiren Steam indirimleri ise bir yasağa takıldı. Valve, Counter-Strike: Global Offensive’ın Steam yaz indirimleri sırasında hediye verilmesini engelledi.

Counter-Strike: Global Offensive da çoğu oyun gibi, şu an %50 indirimle satılıyor. Fiyatı 12 TL’ye inen CS:GO, indirimlerde en çok ilgi gören oyunlardan biri. Dolasıyla bu yasak da, CS:GO severler için, fazlasıyla dikkat çekici oldu.

steam-cs-go

Valve’dan Ido Magal, bunun sebebini şöyle açıklıyor; “Amacımız, satışlarla beraber topluluğumuzu da güçlendirmek. Oyunu satın alıp yepyeni bir oyuncu olarak, topluluğun arasına girmenizi istiyoruz.”

Amacın topluluğa katılmak olduğu düşünüldüğünde şu bilgi aklımıza geliyor; oyun hediye olarak atıldığında, hediyeyi alan hesap satın alımı yapmadıysa, topluluğa giremiyor. Bu açıdan gerekli bir uygulama olduğu düşünülebilir bu yasağın. Ayrıca Steam dışında da Steam anahtarlarının bulunabildiği üçüncü parti bağış siteleri mevcut. İndirimler sırasında bu oyunlar bu şekilde, büyük miktarlar halinde satın alınıyorlar ve indirim bittikten sonra eski fiyatlarına yakın bir şekilde oyunculara satılıyorlar. Valve, hediye sisteminin bu şekilde kullanılmasını da engellemek istiyor gibi gözüküyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE