Steam Konsolu İçin Performans Testleri Yapıldı

Valve’in piyasaya yeni çıkardığı Steam oyun konsolu için Ars Technica isimli web sitesi bazı performans testleri yaptı.

Windows 10 ile Steam’in işletim sistemleri arasında yapılan karşılaştırmalı test sonuçları büyük bir şaşkınlık yaratırken, yorumcular genel olarak Steam konsolunun geliştirilmesi için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu düşünüyorlar.

Oldukça kaliteli grafiklere sahip Middle-earth: Shadow of Mordor ve Metro: Last Redux oyunları üzerinde yapılan testlerde Steam’in, Windows 10’a göre oldukça düşük performans gösterdiği kaydedildi. Oyunun ayarlarına göre %21 ile %58 arasında bir FPS farkı söz konusu olurken, Windows 10 ortalama 34.5 gibi bir FPS’de çalışırken Steam’in ortalaması ise 14.6FPS oldu.

Valve’in kendi geliştirdiği Portal, Dota 2, Team Fortress gibi oyunlar üzerinde bu testi yineleyen Ars Technica,  benzer sonuçlara ulaştıklarını açıkladı. Left 4 Dead 2 oyunu her iki işletim sisteminde benzer sonuçlar verirken, donanımsal olarak sistemleri zorlamayan oyunlarda ise eşite yakın performans göze çarpıyor.

İki yıl süren test aşamasının ardından 10 Kasım 2015’de tüketici sürümü piyasaya sürülen Steam oyun konsolu tamamen yeni bir cihaz olarak karşımıza çıkarken ne kadarlık bir pazar payı kazanacağı merakla bekleniyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE