Steam, Dolandırıcı Hesaplara Önlem Alıyor

Steam, dolandırıcı hesapların son aylarda çok fazla artmasından dolayı bir takım önlemler almaya başladı.

Son zamanlarda, steam üzerinde dolandırıcılık yapan hesapların çok fazla artması ve bundan dolayı çok fazla şikayet olması üzerine, valve duruma el atmak zorunda kaldı. Yapılan incelemelerde, dolandırıcı olan hesapların oldukça büyük bir kısmının sahte hesap olduğunu ve bu hesap üzerinden neredeyse hiç para harcanmadığını belirten Valve; bundan sonra hesap üzerinden hiç para harcamayan kullanıcılara kısıtlama getirileceğini açıkladı.

Steam üzerinden para harcamayan kullanıcılar bundan sonra; grup sohbetlerine ve steam tartışmalarına katılamayacak. Buna ek olarak kimseyle arkadaş olamayacak ve steam

seviyesi de yükselmeyecek. Kısacası, diğer steam oyuncularıyla hiçbir şekilde iletişim kuramacayak. Tüm bu sohbet yasaklamalarına ek olarak, inceleme yorum ve eşyalarda oy dahi kullanamayacak.

Getirilecek olan bu önlemlere oyun severler tarafından tepkiler gecikmedi. Tartışma platformlarında, 5$ gibi düşük bir ücret ile bu özelliklerin açılacak olmasının dolandırıcıları çok fazla durduramayacağı belirtildi ve bu durumun dolandırıcılara önlem olmaktan ziyade, Steam’in cebini daha fazla doldurmaya yönelik bir hareket olduğunun altı çizildi.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE