Steam, Bitcoin Ödemesini Kaldırdı

Bilindiği üzere Bitcoin’in değerinde büyük değişiklikler oldu. Bitcoin’in işlem ücretleri de oldukça arttı. Bu işlem ücretleri de Bitcoin’in değer kaybetmesi ile birleştiğinde, Bitcoin’i kullananların mağdur olmasına yol açıyor. Öncelikle dikkat çeken şey tabii ki, Bitcoin’in işlem ücretleri. Bitcoin’in ilk zamanlarında bu işlem ücreti 0.20 Dolardı ancak şimdi bu ücret 20 Doları buldu. Valve’nin de bu işlem ücretini kontrol etmek için yapabileceği bir şey yok. Dolayısıyla Valve, platformundan Bitcoin desteğini kaldırmayı tercih etti.

Bitcoin’in işlem ücretinin fazla olmasının yanı sıra bir eksiği daha var; o da son zamanlarda çok fazla değişkenlik göstermiş olması. Bitcoin’in kaybettiği değer, %25 oranında; bütün bunlar da sağlıklı alışveriş yapılmasını engelliyor. Bitcoin ile Steam’den oyun satın alabilmek için oyunun fiyatının Bitcoin değerini ve bu işlemin ücretini ödemeniz gerekiyordu. Bitcoin’in bu değeri de sadece kısa bir süre aynı kalıyor; dolayısıyla bu süre sona erdiğinde işlem ücretinin miktarı değişebiliyor. Böyle bir değer değişikliğinde de ilk ücret geri ödenebilir ya da aradaki fark alıcıdan istenebilir. Ancak bunların olması için de alıcının, tekrar Bitcoin işlem ücreti ödemesi gerekiyor.

Bitcoin’in bu sorunları da oyuncuların mağdur olmasına yol açtı. Dolayısıyla Bitcoin şu aşamada, Steam için mantıklı bir ödeme yöntemi değil. Valve de aynı şeyi düşünerek, ödeme yöntemleri arasından Bitcoin’i çıkardı. Şu anda da, kullanıcıların Bitcoin ile ilgili sorunlarını düzeltmek için uğraştıklarını belirtelim.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE