Starbreeze Studios’dan VR Oyunu ElemenTerra’ya Yatırım

Video oyun geliştiricisi Starbreeze Studios, Freefrom stüdyosu tarafından geliştirilen ElemenTerra VR’ye 750 bin dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Starbreeze Studios söz konusu tutar karşılığında oyundan elde edilecek gelirin yarısına sahip olacak. Sanal gerçeklik ortamında yeni bir dünya inşa ettiğiniz ElemenTerra, puzzle türünde bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Tanrısal güçlere sahip olacağınız oyunda evrendeki insanlarla gezegenleri yeniden tasarlayacaksınız. VR özelliği eklenmiş Minecraft’a benzetilen oyunda yaratıcılık ön plana çıkarılmış durumda.

[youtube id=”qzhy75sxcoY”]

1998 senesinde İsveç’te kurulan Starbreeze Studios, Avrupa’nın en eski oyun geliştiricileri arasında yer alıyor. Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay ve Syndicate gibi oyunlarla tanınan stüdyo, 2012 senesinde Payday oyununun yaratıcısı Overkill Software’i satın aldı. Video oyunlar dışında sanal gerçeklik konusunda ciddi yatırımları bulunan firma, StarVR isimli VR gözlüğünün geliştirme çalışmalarını yürütüyor. 2016’da piyasada yer alacak ve şu an için ön plana çıkan cihazların Oculus Rift, HTC Vive ve PSVR olduklarını belirtelim.

ElemenTerra’nın tanıtım videosunu ve Starbreeze Studios’un CTO’su Emmanuel Marquez ile VRLA Winter Expo 2016’da yaptığımız özel röportajı haberin sonunda ilginize sunuyoruz.

[youtube id=”Hh9RfRFzb7Y”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE