Star Wars: Battlefront İçin Çözünürlük ve FPS Açıklandı

17 Kasım 2015’de PlayStation 4, Xbox One ve PC sürümleriyle piyasaya çıkmaya hazırlanan Star Wars: Battlefront için çözünürlük ve FPS konusunda bazı açıklamalar yapıldı.

Oyunun geliştiricisi DICE’de çalışan ve Star Wars: Battlefront teknik altyapısından sorumlu olan Johan Andersson verdiği demeçte, oyunda FPS’nin, çözünürlüğe göre çok daha önemli olduğunu belirtti. Oyunun tam çözünürlük olan 1080p yerine PlayStation 4 üzerinde 720p, Xbox One’da ise 900p çalışması kullanıcılar tarafından eleştirilirken, Andersson oyun geliştirme sürecinde FPS ile çözünürlük arasında karar vermenin zorluğunu anlattı. Oyun mekanikleri göz önüne alındığında, FPS’nin çözünürlüğe göre önemine yeniden değinen Andersson, çözünürlüğü arttırmak adına FPS’den feragat etmeyeceklerini belirtti. Oyunun her iki konsol sürümünde 60FPS çalışması hedefleniyor.

Öte yandan, bazı yorumcular lansman sonrası oluşacak problemlere karşı DICE’nin tedbir olarak düşük çözünürlüğü tercih ettiğini ve daha az risk alan bir politika izlediğini belirttiler.

Haziran 2015’de kapalı Beta testleri yürütülen Star Wars: Battlefront için ayrıca 8 – 12 Ekim 2015 tarihleri arasında (oyunun çıkacağı tüm platformlar için) açık Beta testi düzenlendi.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE