Star Citizen’ın Bağış Kampanyası Tam Gaz Gidiyor

Cloud Imperium Games tarafından geliştirilen FPS, uzay savaşları simülasyonu türündeki ‘’Star Citizen’’ için başlatılan bağış kampanyası, 77 milyon doları aşmış durumda.

Bu yazı yazıldığı anda, toplamda 858.428 bağışçının katılımıyla 77.387.206 $ gibi uçuk bir rakam toplanmış olan kampanya için, oyunun yapımcısı Chris Roberts hedeflenen rakamın 100 milyon dolar olduğunu belirtti.

star-citizen-bagis

2015 sonuna doğru ulaşılması beklenen bu tutar sonrasında, oyunun piyasaya 2016 yılı içinde çıkması bekleniyor. Bu arada, Chris Roberts’i daha önce yapımını tamamladığı Wing Commander serileri, Starlancer ve Freelancer oyunlarıyla hatırlıyoruz.

İngilizce olarak ‘’Kickstarter’’ veya ‘’Crowfunding Campaign’’ olarak bilinen bu yöntem sayesinde özellikle indie oyunların piyasaya çıkabilmesi için gerekli fonlama sağlanıyor. Konuyla ilgili yazdığımız detaylı inceleme yazımıza arzu edenler bir göz atabilirler.

Öte yandan, Star Citizen için oyun tarihinde, bugüne kadarki en büyük bağış kampanyası yürütülüyor ve toplanan rakam arttıkça oyuna eklenecek özelliklerin artacağı bilgisi paylaşılıyor.

Bu paralar nereye gidiyor diye soracak arkadaşlar için, Cloud Imperium Games, oyunun geliştirilme etapları hakkında bazı görselleri resmi Instagram hesabı üzerinden oyun severlerle paylaşıyor. Oyunu bekleyen bazı fanlar, firmanın toplanan bu kadar para karşılığında bekleneni veremeyeceğini düşünse de, Star Citizen’ın 2016 yılına damga vurması bekleniyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE