Spotify, Xbox One Konsollarına Geliyor

Daha önce PlayStation 4’te kullanılabilen Spotify, yakın zamanda Xbox One konsollarına da gelecek.

Popüler müzik uygulaması Spotify’nin PlayStation 4 konsollarına geçmesi 2015 yılında olmuştu. O dönemde Sony ve Spotify arasında bir anlaşma yapılmıştı ve bu anlaşmaya göre Spotify, oyun konsollarından yalnızca PlayStation 4 ile çalışabilirdi. Bu anlaşma bitmeden, Spotify diğer konsollara geçemezdi. Fakat yakın zamanda Spotify, Microsoft’un sitesinde; Windows 10 ve Xbox One’a uygun bir şekilde göze çarptı. Bu da, Spotify ile Sony arasındaki anlaşmanın biraz değişmiş olabileceğini gösteriyor.

Microsoft, geçen sene, Spotify’nin Xbox One konsollarına geleceğini belirtmişti. Bu haberin üzerinden bir sene geçmiş olması, elbette müzikseverlerde hayalkırıklığı yaratıyor. Bu konu ile yeni bir gelişme var ki; Xbox’ın yöneticilerinden Major Nelson, Spotify’yi Xbox One üzerinden kullanıyor gözüküyor. Major Nelson’un, yayımlanmamış oyun ve uygulamaları herkese açık olarak kullandığı biliniyor. Bu yüzden Spotify’nin yakın bir zamanda Xbox One konsollarında gözükmeye başlayacağını söyleyebiliriz.

 

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE