Spotify, Japonya ve Endonezya’ya Girmeye Hazırlanıyor

Online radyo dinleme uygulaması olan Spotify’nin son olarak Japonya ve Endonezya’daki kullanıcılarla buluşmayı hedeflediği açıklandı.

Şu an için 60 ülkede, 75 milyon kullanıcısı olan İsveçli müzik firmasının uygulaması, Asya piyasasında ise 5 ülkeye hizmet veriyor. Nisan 2013’de, Singapur, Hong Kong ve Malezya pazarlarına girmeyi başaran Spotify, daha sonrasında Filipinler ve Tayvan’da kullanılmaya başlandı.

Japonya’nın Spotify açısından çok önemli bir pazar olduğu bilgisi paylaşılırken, şu an için Tokyo’da konuyla ilgili saha çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Telif hakları konusunda piyasada ciddi zorluklar olduğu dile getirilirken, resmi lansman tarihi hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Öte yandan, bu yaz aylarında Japon piyasasına giren Apple Music’den sonra Spotify’nin biraz geç kaldığı konuşuluyor.

250 milyonluk bir nüfusa sahip olan ve akıllı telefon kullanımı her geçen gün artan Endonezya için Spotify servisinin Japonya’ya nazaran daha yakın zaman içinde devreye girmesi bekleniyor. Ülkede şu an için MixRadio, Rdio, Deezer, Guvera ve Apple Music gibi online radyolar bulunuyor.

Spotify’nin ayrıca Hindistan’a girmek için girişimleri olduğunu da son olarak belirtelim.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE