Spotify, Aktif Kullanıcı Sayısını Arttırmaya Devam Ediyor

İsveçli müzik servisi firmasının yaptığı basın açıklamasında, aktif kullanıcı sayısının 75 milyonun üzerine çıktığı duyuruldu.

Son 1 senede (Mayıs 2014 ile Mayıs 2015 tarihleri arasında) olan gelişmeler değerlendirilirken, paralı üye sayısının 10 milyondan, 20 milyona ulaştığı bilgisi paylaşıldı. Kuruluşunun ilk 5.5 senesinde 10 milyon ücretli üyeye ulaşılırken, son 1 senede bu rakamın ikiye katlanması büyük bir başarı olarak ön plana çıkıyor. Matematiksel bir hesap yaparsak bunun her 3 saniyede bir ücretli abone kazanıldığı manasına geldiğini de söyleyebiliriz. Öte yandan, aktif kullanıcı sayısı 40 milyondan 75 milyona yükselmiş durumda.

Sistemdeki üye sayısının artması, müzik dünyasına olan desteklerinde artmasını sağlıyor. Spofity, müzisyen, söz yazarları ve yapımcılara telif ödeyen bir iş modeline sahip ve 2015’in ilk 3 ayında 300 milyon dolar tutarında bir rakam müzik camiasına ödenmiş bulunuyor. Ayrıca kuruluşundan itibaren 3 milyar doların üzerinde bir telifin ödendiği de belirtildi.

Yayın hayatına 7 Ekim 2008’de başlayan Spofity’nin şu an için PC, iOS, Android, Linux, Windows Cep telefonu, Blackberry sürümleri bulunmakta. Ücretli Premium üyeliği sayesinde, reklamlardan kurtulabilir, daha yüksek bir ses kalitesi elde edebilir ve çevrimdışı modda müzik dinlenebilirsiniz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE