Splittable Uygulamasıyla Adam Başı Hesabı Yapmak Çok Kolay

Öğrenci hayatının zorluklarını bilen bir grup gencin geliştirdiği ‘’Splittable’’ mobil uygulaması sayesinde kişi başı hesabı yapmak oldukça kolaylaşıyor.

Ülkemizde, öğrenci hayatının olmazsa olmazı olan ve ‘’Alman Usulü’’ diye tabir edilen hesap ödeme yöntemi bir uygulamaya dönüştürülmüş durumda.

İngiltere’de 10 milyona yakın öğrenci, yüksek kiralardan ötürü aynı evi bir veya birkaç arkadaşıyla paylaşmak zorunda kalıyor. Ortak kiranın yanında, su, telefon, elektrik gibi birçok fatura da mevcut. ‘’Splittable App’’ sayesinde ödenmesi gereken tutarları kişi başına hesaplayıp arkadaşlarınıza Facebook, e-mail veya WhatsApp vasıtasıyla paylaşabileceksiniz.

Uygulamanın yaratıcısı Nick Katz, yaptığı açıklama da uygulamanın öğrenciler arasında ilgi görmeye başladığını ve giderek yaygınlaşacağını düşündüğünü dile getirdi. Bu uygulamayı Android ve iOS’lar için ücretsiz olarak indirebilirsiniz, öte yandan İngiltere’deki yaşama uygun yapıldığından, Türkiye için işlevselliği az olabilir.

Uygulamanın yaratıcısı firmanın ayrıca splittable.co isimli bir de web siteleri bulunuyor ve kullanıcılardan gelecek geri dönüşlerine çok ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar. Uygulamayı, öğrenci hayatının zorluklarını çok iyi bildikleri için geliştirdiklerini söylerken, amaçlarının ‘’mutlu ev arkadaşlıkları’’ yaratmak olduğunu söylüyorlar :).

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE