Space Walker VR ile Yeni Bir VR Anlayışı Geliyor

Sanal gerçeklik (VR: Virtual Reality) teknolojisini yürüme bandı üzerinde kullanmanıza imkân sağlayan Space Walker VR’ın SW3000 modeli Türk kullanıcıların ilgisine sunuldu.

Sanal gerçeklik yürüme simülatörü (Virtual Reality Walking Simulator) olarak tanımlanan Space Walker VR, spor, video oyun, fobilerden kurtulmak için yapılacak terapiler gibi birçok kullanım alanına sahip, ayrıca pazarlama, müze, sergi tanıtımı gibi birçok sektöre de hitap edebileceği düşünülüyor. Oculus Rift, HTC Vive, Google Cardboard gibi VR gözlükleriyle de uyumlu olarak çalışan SW3000’in kullanıcının vücut pozisyonuna göre 360 derece dönme özelliği bulunuyor. Tasarımı tamamen özel olarak yapılmış cihaz üzerinde güvenli bir şekilde koşmanıza da imkân sağlanmış durumda. Öte yandan firmanın VR tecrübesi oturarak yaşayabileceğiniz SpaceRider VR isimli bir başka ürünü de bulunuyor. İnternet üzerinden satın alabileceğiz bu ürünlerin fiyatlarının 3800 ile 4800 USD arasında olduğunu belirtelim.

Hamit Keleş tarafından kurulan Space Walker VR’ın tanıtım videolarını aşağıda ilginize sunuyoruz.

2016, VR teknolojisi için bir milat olarak kabul edilirken, konunun uzmanları VR’ın her geçen yıl hayatımızda daha çok yer edineceğini düşünüyorlar. Şu an için video oyunlar ve bazı sinematik temalarla sınırlı olan VR içeriklerinin hızlı bir şekilde artması bekleniyor.

[youtube id=”A0SI-JHmFEM”]

[youtube id=”i9GSLHcx8iI”]

[youtube id=”4zf8D6R8xhw”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE