Space Soldiers Oyuncusu Despe, ESL’den Banlandı

Space Soldiers'ın yedek oyuncusu Despe, hile kullandığı gerekçesiyle ESL'den iki yıl süre ile uzaklaştırıldı.

Ülkemizin başarılı CS:GO takımlarından Space Soldiers için üzücü bir haber geldi. Yedek oyuncuları Despe’nin hile kullandığı tespit edildi ve oyuncu, ESL’den banlandı. E-Spor’da maalesef hile yapmak oldukça sorun teşkil eden bir kavram. Ancak bu seferki oyun CS:GO olunca, herkes daha da hassas oluyor. Bilindiği üzere CS:GO takımlarımız zaten hile yaptıkları söylentileri ile başa çıkmaya çalışıyorlar. Bu seferki söylenti ise sadece söylenti olarak kalmadı. Henüz konu ile ilgili bir bilgi ya da resmi bir açıklama olmasa da ESL, Despe’yi iki yıl boyunca turnuvasından uzaklaştırdı.

ESL’nin resmi internet sitesine girdiğinizde, Çağatay “Despe” Sedef’in bilgilerini görebiliyorsunuz. Burada göze çarpanlar ise şu şekilde; “Oyuncunun hesabı dondurulmuştur. Takım üyesi olarak karşılaşmalara çıkamaz.” Despe’nin profilindeki ceza puanları ise 12 olarak görülüyor. Bu da Despe’nin “çok fazla ceza puanına sahip olduğu için, tüm liglerden banlanmasına” sebep oluyor. Ceza puanlarının fazla olmasının sebebi de hile olarak gözüküyor. Banlanma sebebi de, tabii ki hile.

Despe’nin VAC ban yemediğini de belirtelim. Oyuncunun Steam’deki profilinin de ulaşılabilir olduğunu hatırlatalım. Konu ile ilgili Despe ya da Space Soldiers henüz hiçbir açıklama yapmadı. Yeni gelişmeler olduğunda, sizlerle paylaşacağız.

Kaydet

Beğendiysen Oyla ! :)

1 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE