Sony’den No Man’s Sky Hakkında Açıklama Geldi

Oyuncuları hayal kırıklığına uğratan oyun No Man’s Sky için Sony bir açıklama yaparak; basının oyunu yanlış tanıttığını söyledi.

Bilindiği üzere No Man’s Sky’ın tanıtımı yapılırken vaat edilenlerin oyun çıktıktan sonra yerine getirilmemiş olması, herkesin oyun hakkında olumsuz konuşmasına sebep oldu. Hatta oyuncuları kandırdığı iddiası ortaya atılarak İngiltere’de, oyun hakkında soruşturma bile açıldı. Hello Games ya da Sean Murray’dan henüz bir açıklama gelmedi ancak Sony oyun hakkında söylenenlere cevap verdi.

Pixelvulture sitesi sayesinde açıklama yapan Sony, oyunun basın organları tarafından yanlış aktarıldığını söyledi. Bu açıklamaların ortaya çıkışı ise şu şekilde; Pixelvulture sitesi No Man’s Sky için geri ödeme talebinde bulunarak Sony ile bağlantıya geçti. Site geri ödeme talebinin sebebini ise oyunun beklentileri karşılamaması üzerinden açıkladı. Oyunun tanıtımında ve oyun hakkında yapılan röportajlarda görünmesine rağmen oyunun multiplayer özelliğini bulundurmaması, oyun mekaniklerinin tanıtım videolarındaki gibi olmaması ve oyun hakkında yapılan reklamların kullanıcıları kandırdığını iddia eden site iki haftalık bekleyiş sonunda, Sony’den bir cevap alabildi.

Sony ise, bu iddialara şu şekilde yanıt verdi; ekip olarak bu konuyu iki defa kontrol etiklerini ve hiçbir açıklamada multiplayer vurgusu yapmadıklarını söyledi. Oyun hakkında çıkan reklamların ise basın organlarının oyunu yanlış aktarımı sebebiyle olduğunu, No Man’s Sky’ın PlayStation Store sayfasında bile multiplayer özelliğinin bulunmadığını da ekledi. Sony bu açıklamalarıyla, sitenin geri ödeme talebini reddetti.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE