Sony’den İtiraf: ‘’Oculus Rift PSVR’dan Daha İyi’’

Sony Computer Entertainment’ın Başkan Yardımcısı Masayasu, Polygon oyun sitesine verdiği röportajda Oculus Rift’in kalite olarak PSVR’dan daha iyi olduğunu açıkladı.

2016’nın sanal gerçeklik (vr: virtual reality) teknolojisi için bir milat olması beklenirken, HTC Vive, Oculus Rift ve PSVR tüketici sürümleriyle piyasaya çıkmaya hazırlanıyorlar. Söz konusu cihazları karşılaştıran Masayasu, Rift ile daha iyi bir VR tecrübesinin yaşanacağını belirtti. Öte yandan, hem Rift’in hem de HTC Vive’ın en az 1.000 dolarlık donanıma sahip bir PC’ye ihtiyaç duyduğunu açıklarken, şu an için piyasada yer alan 36 milyon PS4 konsolunun PSVR’a hazır olduğunun altını çizdi.

Yayımlanan son araştırma raporlarına göre, Sony’nin bu büyük avantajı sayesinde pazar payının yarısından çoğuna ilk etapta sahip olması ön görülüyor.

Resmi çıkış tarihi henüz açıklanmayan tek VR gözlüğü PSVR olurken, Sony 2016’nın ilk yarısında lansmanın tamamlanacağını duyurmuştu. Diğer taraftan GameStop’dan üst düzey bir yetkili, çıkışın 2016’nın sonbahar aylarına ertelenebileceğini söylemişti. Yakın zaman önce PSVR’ın 12 yaş altındaki kullanıcı kitlesine uygun olmadığı açıklanmıştı.

VR’ın gelecekte hayatın her alanında yer alması beklenirken, ilk kullanıcıların yapacağı yorumların bu süreçte çok önemli olduğu vurgulanıyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE