Sony, PS4 Sanal Gerçeklik Başlığı İçin Stüdyo Kurdu

Sony, PlayStation 4’ler için gelecek sanal gerçeklik başlığı ‘’ VR Project Morpheus’’ için İngiltere’de yeni bir stüdyo kurduğunu açıkladı.

Sony Computer Entertainment’ın kariyer sayfasında, stüdyo da istihdam edilmek üzere birçok iş ilanı bulunurken, ayrıca Evolution Studios’da çalışan birçok kişi de bu proje için kolları sıvamış durumda. Morpheus Projesi için oldukça deneyimli ve yetenekli bir ekip kurduklarını söyleyen Sony, yeni yaratacakları bu teknoloji ile oyunlara bambaşka bir boyut kazandıracaklarını dile getirdi.

Evolution Studios geliştirdiği araba yarışı oyunu DriveClub için ‘’prototip sanal gerçeklik projesi’’ yürütmüş, fakat çok zorlu bir proje olmasından dolayı ara verilmişti. Öte yandan, yakın zaman önce Evolution Studios’da işten çıkarmalar olmuş, bu durum karşısında Sony,  DriveClub’ı desteklenmeye devam edeceğini ve endişe edilecek bir durum olmadığını söylemişti.

2016’nın ilk yarısında kullanıcılarla buluşması planlanan sanal gerçeklik kaskları için henüz kesin bir çıkış tarihi açıklanmadı. Ayrıca, 15 Haziran 2015’de düzenlenecek E3 Konferansında bir basın toplantısı organize eden Sony, sanal gerçekliğin oyunlara nasıl dâhil edileceği konusunda oyun severlerle daha çok bilgi paylaşacak.

Sanal Gerçeklik teknolojisi için dünya devlerinin yatırımlarını hızlandırmaya devam ettiğini gözlemliyoruz. Mayıs 2015’de bu teknolojiyi geliştirmek için Unity Tech ile ortaklık yapma kararı alan Microsoft, bunlara bir örnek.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE