Sony Gözünü Konami’ye Dikti!

Konami ve Silent Hill serileri hakkındaki söylentiye bir başkası daha eklendi ve Sony’nin bu serinin ve diğer iki oyunu daha satın almak istediğini iddia etti. Bu bir söylenti olarak kalacak mı yoksa Sony gerçekten bu oyunları almak istiyor mu önümüzde ki dönemlerde göreceğiz.

Silent Hill’in yeniden başlatılmasıyla ilgili söylentiler haftalardır internet ortamında dönüyor ve 4Chan‘de ki son yayınlanan habere göre bu söylentilere bir yenisini daha ekledi. Ocak ayında, bir Konami çalışanı olduğunu iddia eden anonim bir 4Chan kullanıcısı, Sony’nin bir dizi PS5 özel oyunu oluşturmak için Metal GearSilent Hill ve Castlevania oyunlarını satın almak istediğini belirtti.

Gönderiye göre, Sony, 20 yıl önce seriyi Hideo Kojima’nın yardımıyla başlatan orijinal oyunlar olan Metal Gear ve Metal Gear 2: Solid Snake‘i yeniden yapmayı umuyor.

Şirket ayrıca, muhtemelen Hideo Kojima‘nın da katılımıyla Silent Hill serisini yeniden başlatmak istiyor. Hem Silent Hill hem de Siren hayatta kalma korku oyunlarının yaratıcısı Keiichiro Toyama ve Tango Gameworks The Evil Within ve Evil Within 2‘nin baş konsept sanatçısı Ikumi Nakamura’da ekipte yer alacak.

İşletme mezunu oyun delisi, konsol aşığı, yayın yapmayı ve yazı yazmayı seven bir insan. Donanım ve yazılım konularında kendine has özellikleri var.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up