Sony, Funimation Şirketini Satın Alacak

Sony Pictures Television, anime dağıtım şirketi olan Funimation’un %95’ini satın alıyor.

Funimation ile Sony Pictures Animation arasında yapılan anlaşmaya göre; şirketin %95’i Sony’nin olacak. Sony’nin bu yenilik ile ilgili yaptığı açıklamalar ise şu şekilde; “Neredeyse geride bıraktığımız 20 yıl boyunca, anime alanında Sony oldukça önemli bir yere sahip idi. Funimation şirketinin satın alımı ile; Funimation, Animax ve Kids Station ekiplerinin ellerinde bulundurdukları seriler, bizim kullanımızda olacak. Bu sayede, tüm dünyadaki insanlara, en iyi anime deneyimini sunabileceğiz.”

Buradan anlaşıldığı üzere, Sony anime alanında kendini biraz daha geliştireye kararlı gözüküyor. Bunu da başarılı bir dağıtım şirketini satın alarak yapması; aslında oldukça basit ve mantıklı bir karar. Funimation’ın Kuzey Amerika bölgesindeki en büyük anime dağıtım şirketlerinden biri olduğunu hatırlatalım. Bu başarılı şirket, 1995 yılında kurulmuştu.

Şirketlerinin bu birleşmesinin oyun-anime bağlantısını kurmak istemiş olabilirsiniz; ancak sanıyoruz bu sadece anime dünyası ile ilgili. Yine de bizce, Sony’nin sonraki adımlarını takip etmekte fayda var.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE