Sony 30 Saniye’de Bir PS4 Üretiyor

Sony’nin, Japonya’nın Tokyo kentinde, her 30 saniyede bir PlayStation 4’ü üretebilen, çoğunluğunun robotlardan oluşan fabrikası gün yüzüne çıktı.

Tokyo’da körfezin karşısındaki Kisarazu eteklerinde yer alan tesis, Nikkei Asian Review’a göre “banliyö manzarasının üzerinde yükselen” büyük beyaz bir bina olarak tanımlanıyor.

Sony’nin üretim kolu Sony Global Manufacturing & Operations tarafından işletilen fabrika, 2018’de tamamlanan PlayStation 4 için 31.4 metre (103 feet) montaj hattına sahip. Montaj hattının yanı sıra üretimi biten cihazların paketlendiği alanlarda yine fabrika içerisinde yer alıyor.

Toplam 32 robot, montaj hattının geri kalanını kaplıyor. 26 robot kablolama için uğraşırken diğer robotlar çip, anakart gibi üretim ve yerleştirme alanlarında çalışıyor.

Playstation 5 Üretimi

Sony’nin çok ses getiren yeni konsolu PS5’in Covid-19 yüzünden aksayabileceğini söyleyenler çoğunlukta. Ancak yarım dakikada PS4 üreten bir firmaya sekte vurdurmak için bir virüsten daha fazlası gerek gibi.

PS5 için hangi fabrikanın kullanılacağını Sony henüz açıklamadı. Tokyo’da ki bu fabrikanın ilk seri için kullanılabileceği söylentiler arasında.

İşletme mezunu oyun delisi, konsol aşığı, yayın yapmayı ve yazı yazmayı seven bir insan. Donanım ve yazılım konularında kendine has özellikleri var.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE