Sonic Runners, Oyun Konsollarına Gelmeyecek Mi?

Sega’nın maskotu ‘’Sonic’’ için hazırlanan yeni oyun ‘’Sonic Runners’’ ın oyun konsollarına gelip gelmeyeceği hala tartışma konusu olmayı sürdürüyor.

Oyun konsollarından ziyade, PC ve mobil cihazlar üzerine odaklandığına dair son açıklamaların ardından, Tokyo’daki Sonic’in geliştirilmesinden sorumlu ekipten ‘’Takashi Lizuka’’, oyun konsolları için yapımı durdurmak gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi. Öte yandan, Sega’nın henüz kesin bir karara varmadığını da sözlerine ekledi.

Ocak 2015’de Sega’nın San Francisco’daki ofisinden işten çıkarılmalar olmuş ve şirket, yatırım stratejisini karlı olduğunu düşündüğü ‘’PC ve mobil oyunları’’ segmentine kaydırdığını açıklamıştı. Zaten Şubat ayında yayımlanan, Sega’nın finansal raporlarında da konsol oyunlarına yapılan yatırımların azaldığı gözlemlendi.

Şu an için ‘’Sonic Runners’’ ın iOS ve Android sürümleri, Kanada’da (test aşamasında) oyun severlere sunulmuş bulunuyor.

Diğer taraftan, Sonic Runners’ın yapım aşamasından sızan, bazı ekran görüntüleri retro oyun forumlarında yayımlandı. Ne kadar gerçeği yansıtıyor bilinmez ama; yeni oyunda toplam oynanabilir 14 karakter bulunuyor. Bunlardan bazıları: ‘’Sonic, Metal Eggman, Big the Cat, Omega, Cream, Metal Sonic, Shadow, Rouge, Blaze, Espio, Silver, Charmy’’. Sonic Runners, için daha önce paylaştığımız videoya bu linkten http://bit.ly/17ysWqJ ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE