Sims’in Yaratıcısı Yeni Bir Oyun Yapıyor

Will Wright'ın yeni oyunu Proxi'de kendi anılarınızı kullanacaksınız. 

Bilindiği üzere Sims, on sekiz yıldır hayatımızda. İlk oyununu 2000 yılında piyasaya sürmüş olan bu başarılı seri, her seferinde grafiklerini daha da geliştirerek popülerliğini korumaya devam etti. Serinin son oyunu Sims 4 de 2014 yılında piyasaya sürülmüştü. Bu süreden beri yani dört yıldır da Sims 4’e yeni paketler ekleniyor ve oyun bu paketler ile gelişmeye devam ediyor.

Çıkışının üzerinden yıllar geçmesine rağmen Sims 4 hâlâ oldukça popüler oyunlardan bir tanesi. Biz de içten içe bir Sims 5 haberi beklerken oyunun geliştiricisi Will Wright, yepyeni bir proje üzerinde çalıştığını belirtti. Will Wright’ın yeni oyununun ismi Proxi. Proxi ise Sims’e benzeyen bir oyun olacak ancak biraz daha ürkütücü olacakmış gibi gözüküyor. Çünkü Proxi, sizin anılarınız çevresinde şekillenecek bir oyun olacak.

Will Wright yeni oyununu şu sözlerle açıkladı: “Proxi bir oyun; oyunculara kendi yapay zekalarını, kendi proxi’lerini yaratma ve onların üzerinde değişiklikler yapma imkanı sağlayan deneysel bir ortam. Oyuncu kendi konseptini yaratacak ve bunu kendi anılarını kullanarak yapacak. Bu anılar da oyuncuların kendi proxi’lerini yaratmaları için yapı taşı olacak. Bu oyun dünyasında kendi anılarına şekil verecek olan oyuncular, fantastik bir keşif ve deney boyutuna merhaba diyecekler.”

Bu yeni oyun ise Will Wright, birlikte çalışabileceği isimleri arıyor. Oyunun geliştirilmesi için ona yardımcı olacak oyun sanatçıları aradığını söyleyen geliştirici, bunun için de bir yarışma düzenliyor. 14 Mayıs’a kadar sürecek olan bu yarışmaya ise şu adresten katılım sağlanıyor. Will Wright’ın bu konu ile ilgili yayınladığı videosu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE