Senaryolu Oyun Yapmak Artık Oldukça Pahalı

 Remedy Entertainment, AAA senaryolu oyun yapmanın çok pahalı olduğunu söyledi.

Remedy Entertainment, bir açıklama yaptı. Remedy’ye göre; günümüzde AAA senaryolu oyun yapmak, eskisine göre 10 kat daha pahalı. Geliştirici şirketin bu açıklamasının doğru olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bilindiği üzere günümüzde senaryo oyunları maalesef hak ettikleri değeri görmüyor. Yılın en iyi oyunu olan Horizon: Zero Dawn’ın bile 5 milyon barajını çok zor geçtiğini belirtelim. Maalesef bu tür senaryo oyunları, en popüler oyunlar arasına giremiyor. Böyle olunca da şirketler, hedefledikleri kazançlara ulaşamıyorlar. Bu durumda da şirketlerin senaryo oyunlarından yavaş yavaş vazgeçmesi ise kaçınılmaz görünüyor.

Remedy Entertainment’in bile çevirimiçi rekabet unsurlarına sahip olan sahip olan bir oyun üzerinde çalıştığını belirtelim. Şirketler de, senaryo moduna sahip olan oyunların az satıldığını gördüklerinde oyunlara çevirimiçi modlar eklemek ya da oyunlarını sadece çevirimiçi modlar üstüne kurgulamak zorunda kalıyorlar. Remedy’nin yaptığı açıklamanın bir benzerini de daha önce EA Games yapmıştı. Bakalım şirketlerin bu fikirlerin gerçekten de AAA senaryolu oyunların geleceğini değiştirecek mi, bekleyip göreceğiz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE