Samsung, Şeffaf OLED TV Teknolojisini Tanıttı

Samsung, geleceğin TV teknolojisi olarak gösterilen şeffaf OLED TV’lerinin tanıtımını yaptı.

Hong Kong’ta yapılan gösterim sonrası yapılan açıklama da, Samsung’un gelecekte bu teknolojiyle ilgili büyük planları olduğu söylendi. Intel’in RealSense teknolojisinin entegre edilmesinin TV’leri bambaşka bir boyuta götüreceğinin altı çizilirken, 3 boyutlu kameralar sayesinde kullanıcılar beğendikleri kıyafet, takı, ayakkabı gibi ürünleri deneyip, yakışıp yakışmadığına mağazaya gitmeye gerek karmadan karar verebilecekler. Kısacası, bu teknoloji sayesinde internetten online alışveriş hizmeti veren iş modelleri tamamen değişebilir.

Öte yandan, Samsung bu şeffaf OLED teknolojisini reklamlar içinde kullanmayı düşünüyor. Kendi rakip teknolojilerine göre daha canlı renklere ve yüksek çözünürlüğe sahip olması onu iddialı yapan özelliklerden.

Tüm bu gelişmelerin ışığında, sanal gerçeklik (virtual reality) dünyasına adım adım yaklaştığımızı belirten uzmanlar, Samsung gibi diğer firmalarında benzer teknolojileri yakın zaman içinde ürünlerine dâhil edeceklerini belirttiler.

Sadece TV’de değil, oyunlara da girecek bu tarz teknolojiler sayesinde yepyeni bir sanal dünyanın kapısı açılacak. Geliştiriciler için oyun motorları tasarlayan Unity Tech’in yaptığı açıklamalar bu konuda oldukça önem taşıyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE