Rovio’nun Hisse Senetlerinde Düşüş Yaşandı

Angry Birds'ün geliştiricisi Rovio'nun hisse senetlerinde %50'lik bir düşüş yaşandı. 

Bilindiği üzere Angry Birds, bir zamanların en popüler oyunlarından biri idi. Bilgisayarlarımızda bile popüler olan oyun, mobil oyun dendiğinde de akla ilk gelen oyundu. Rovio bu başarılı markasını sadece oyun ile sınırlandırmayıp markasının sinema filmini ve lisanslı ürünleri de çıkarmıştı. Ancak bunlara rağmen Rovio hisse senetlerinde büyük bir düşüş yaşadı.

Geliştirici şirketin 2018 yılı kazanç tahmini yayımlandı ve bu açıklama Rovio için daha da kötü sonuçlara sebep oldu. Kazanç tahminlerine göre Rovio’nun 2018 senesi içerisindeki gelirlerinin 319 milyon dolara düşmesi bekleniyor. Bu rakamın 2017 senesinde 365 milyon dolar olduğunu da belirtelim. Bu tahminler yüzünden ise şirketin hisse senetlerinde %50’lik bir düşüş yaşandı. Yani Rovio’nun değeri, yarı yarıya azaldı.

Şimdi geriye dönüp baktığımızda Angry Birds’ün piyasaya çıktığı ilk zamanlarda hepimiz oldukça yoğun bir şekilde bu oyunu oynuyorduk. Birkaç yıldır ise, çoğu kişinin Angry Birds oynamayı bıraktığını söyleyebiliriz. Bu süre içinde geliştirici şirket tabii ki markasını bırakmadı. Angry Birds’ü canlı tutmak için her şeyi yapan firma, yeni oyunlarını da yayımlamaya devam ediyor. Bakalım bu konu ile bir gelişme olacak mı, bekleyip göreceğiz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE