Rop, 2015’in En İyi Mobil Oyunu Ödülünü Kazandı

Yunus Ayyıldız’ın tek başına kurduğu Gamebrain tarafından geliştirilen ve yerli yayıncı MildMania tarafından piyasaya sunulan ‘’Rop’’ bu hafta Amsterdam’da organize edilen Casual Connect etkinliğinde ‘’En İyi Mobil Oyun’’ ödülüne layık görüldü.

Casual Connect kapsamındaki Indie Prize ödülüne toplam da 133 oyun konuk edilirken, 85 mobil oyun birincilik için yarıştı. Türkiye’den ‘’Rop’’ ve ‘’Hocus’’ aday gösterildiler. Her iki oyunda, Ortadoğu Teknik Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan ATOM’da (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) hayata geçirildi.

Eylül 2012’de ATOM çatısı altında Yunus Ayyıldız tarafından kurulan Gamebrain, puzzle türünde oyunlar geliştiriyor. Daha önce ‘’Pop To Stave’’ ve ‘’Joinz’’ isimli 2 oyun piyasaya çıkaran fakat aradığını bulamayan GameBrain, Mart 2015’de çıkardığı Rop ile arzu ettiği başarıyı hızla yakaladı. Bir zekâ oyunu olarak karşımıza çıkan Rop’da, size gösterilen şekillerin aynısını iplerle oluşturmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca oyunun tanıtım videosuna haberin sonunda göz atabilirsiniz.

Son olarak ODTÜ’de Oyun Teknolojileri konusunda yüksek lisans programını tamamlayan Ayyıldız kariyerine 2011 yılında Flash Developer olarak başlamıştı.

[youtube id=”qzlNR_AqxkU”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE