Rocket League’in Xbox One Sürümü Hakkında Açıklamalar

Amerikalı indie geliştirici Psyonix’in 2015’e damgasını vuran başarılı oyunu Rocket League’in Xbox One sürümü hakkında bazı açıklamalar yapıldı.

Oyunun geliştirici ekibinde yer alan Jeremy Dunham oyunun Xbox One’lara gelmesinin kullanıcılar açısında ne kadar önemli olduğunu çok iyi bildiklerini söyledi. Öte yandan, küçük bir ekipleri olduğunu vurgulayan Dunham, her seferinde tek bir platform için çalışma yürütebildiklerini açıkladı.

Xbox One edisyonunda yer alacak başarımların diğer sürümlerle temel olarak aynı olacağını sözlerine ekleyen oyun mimarı, özel bazı achievement’ların olacağını ayrıca belirtti.

7 Temmuz 2015’de lansmanı yapılan oyun 2 milyon dolar gibi mütevazı bir bütçeyle geliştirilmiş ve ilk olarak PC ve PlayStation 4 sürümleri yayımlanmıştı. Temmuz 2015’de PlayStation Plus üyelerine ücretsiz olarak verilen oyun bu sayede 5 milyon kullanıcıya lansmanının daha ilk ayında ulaşmıştı. Aralık 2015 sonunda 9 milyon kullanıcısı olan Rocket League oyun satışlarından 50 milyon dolar hasılat elde etmeyi başarmıştı. Arabalarla yarışarak futbol maçı yaptığınız Rocket League özellikle multliplayer mod da oyun severlerin ilgisini çekiyor.

Rocket League’in Xbox One sürümü 17 Şubat 2016’da piyasaya çıkacak.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE