Rock Band, Oculus Rift ile VR Olarak Gelecek

Game Awards 2015 oyun ödülleri töreninde, geliştirici Harmonix’in sevilen yapımı Rock Band serisinin Oculus Rift’e geleceği belirtildi.

Kendinizi adeta bir Rock yıldızı gibi hissettiğiniz oyuna sanal gerçeklik tecrübesinin dâhil edilecek olması oyun severleri oldukça heyecanlandırmış durumda. Oculus firmasının Facebook tarafından satın alındığını not olarak düşelim.

Serinin ilk oyunu, 2007’de PlayStation 2, PlayStation 3 ve Xbox 360 sürümleriyle yayımlanmış daha sonrasında Eylül 2008’de Nintendo Wii için gelmişti. Yayımcılığını MTV Games ve Electronic Arts’ın yaptığı oyunda, en fazla 4 kullanıcı popüler Rock şarkılarına eşlik ediyorlar. Bir müzik enstrümanı çalabileceğiniz gibi, USB mikrofonla solistlikte yapabiliyorsunuz ve takip etme başarınıza göre puan kazanıyorsunuz. Özellikle aile içinde ve arkadaşlarla hoşça vakit geçirmenizi sağlayan Rock Band, kısa sürede büyük başarı yakalamayı başarmıştı.

2008’de Rock Band 2 piyasaya çıkarken onu Rock Band 3, 2010 senesinde izledi. Serinin son oyunu olan Rock Band 4 ise 6 Ekim 2015’de PlayStation 4 ve Xbox One sürümleriyle yayımlandı. İncelemelerden, 10 üzerinden 7 – 8 civarında bir not alan Rock Band 4, pazar araştırmaları yapan NPD grubun rakamlarına göre Ekim 2015’de dünyada en çok satan 10. oyun oldu.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE