Riot Games, Dünyanın En Büyük e-spor Arenasını Açıyor

Riot Games; Türkiye’nin ilk, dünyanın en büyük e-spor arenasını 2019 sezonunda İstanbul’da açıyor. 

Riot Games Türkiye, tüm dünyada gün geçtikçe büyüyen e-spor ekosisteminin, ülkemizde de hız kesmeden güçlenmesi ve Çin, Kore gibi bu alanda lider ülkelerin kalitesine eşdeğer bir seviyeye ulaşması için yatırımlarına devam ediyor. Riot Games Türkiye’nin girişimiyle, dünyanın en büyük e-spor arenası 2019 sezonunda açılıyor. İstanbul, Ataşehir Watergarden’da yer alacak merkez, Türkiye’nin ilk e-spor arenası olarak tarihe adını yazdıracak.

E-spor tutkunlarının, her hafta gerçekleşen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi maçlarını canlı olarak izleyebileceği Riot e-spor Arena, maç günlerinde 1000 kişinin üzerinde seyirciyi ağırlayabilecek. Takımını destekleyerek e-spor atmosferini yerinde yaşamak isteyen herkesin keyifle zaman geçirebileceği Arena’nın kapasitesi daha büyük etkinliklerde iki katına çıkartılabilecek.

Maç günleri dışında da canlı kalacak Riot e-spor Arena’da, e-spor tutkunlarının bir araya geleceği etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca LoL ve e-spor takımlarının ürünlerinin de ulaşılabileceği Arena’da oyunseverler de özel oyun alanlarında e-spor keyfini yaşayabilecekler.

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, bu konu ile ilgili şunları söyledi: “Ülkemizde e-sporun gelişimi için yatırımlarımıza 6 yıldır aralıksız devam ediyoruz. Türkiye’de ilk defa profesyonel bir e-spor liginin fitilini ateşleyerek başladığımız bu yolculukta, bugün dünyanın en büyük e-spor arenasını açma noktasına gelmenin heyecanı içerisindeyiz. Gelecek sezonda kapılarını tüm oyunseverlere açmayı planladığımız Arena, ülkemizde e-sporun gelişimi için çok önemsediğimiz bir yatırım. Riot Games Türkiye olarak en büyük hedefimiz, yeni sezona, yeni heyecanlar ve yeni Arena’mızla girmek.”

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE