Resident Evil 2 Remake Geliyor

Resident Evil serisinin en iyi oyunlarından olan “Resident Evil 2” ‘nin grafikleri iyileştirilerek yeniden piyasaya sürüleceği haberi, oyunun fanları arasında heyecan yarattı.

21 Ocak 1998 tarihinde piyasaya çıkan ve o dönemde bulunan bütün oyun konsolları için çıkarılan Resident Evil 2 oyunu, 17 yıl sonra Remake olarak tekrar piyasaya sürülebilir. Mayıs ayında piyasaya çıkan Resident Evil HD Remake’in, yaklaşık 1 milyon kopya satmayı başarması ile birlikte; Capcom’un serinin en çok sevilen oyunlarından olan Resident Evil 2’nin HD sürümünü çıkarması sürpriz olmaz.

Konu hakkında kesin bir açıklama yapılmamış olsa da, aşağıdaki resmin internete düşmesiyle birlikte tartışmalar başladı. Oyunun hayranları çıkması muhtemel Remake’e oldukça sıcak bakıyor.

resident-evil-2

Raccoon City’de zombilere karşı mücadele verdiğiniz oyunun oldukça büyük bir kısmı polis merkezinde geçiyor. Bulmacaları çözüp aynı zamanda zombilerle mücadele ettiğiniz oyunda, RPD (Raccoon Police Department)’da geçen gizemli bölümleri çözmeye çalışmak oldukça eğlenceli. Oyunu ayrıca 2 farklı karakter ile oynayabiliyorsunuz.

Kült haline gelmiş eski oyunların Remake versiyonlarını yapmak, yapımcılar için oldukça cazip durumda. Satışı belli oranda garanti ve yapım masrafı oldukça düşük olan bu oyunların devamının gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz sene “

;Age of Empires 2: The Age of Kings”, bu sene ise “Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia” oyunlarının yeni versiyonları yapılmış ve oldukça ilgi görmüştü.

Yapımı resmi olarak açıklanmayan ve çıkış tarihi de belli olmayan Resident Evil 2 Remake’in, oyunun ilk çıkış tarihi olan 21 Ocak’ta piyasaya çıkması bekleniyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE