Resident Evil 0 Remastered Geliyor

Ünlü oyun geliştirme firması Capcom, “Resident Evil 0 Remastered” isimli oyunun geliştirilme aşamasında olduğunu duyurdu.

Eski oyunları yenileme modası, Capcom rüzgarı ile devam ediyor. 2002 yılında GameCube platformu için piyasaya çıkan, 2009 yılında ise Wii platformu için “Resident Evil Archives: Resident Evil Zero” ismi ile piyasaya sürülen oyun, Remastered olarak yeni nesillere geliyor. Capcom firması yaptığı duyuruda, oyunu geliştiren ekibin, 2002 yılında oyunu geliştiren ekibin ta kendisi olduğunu söyledi. Oyunu geliştirici ekibin başında Koji Oda bulunacak.

Grafikleri tamamen yenilerek HD olarak piyasaya sürülecek oyunun, 2016 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oyunun uyumlu olacağı platformlar ise Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One ve Pc. Kısacası oyun sadece yeni nesiller değil, eski nesiller için de uyumlu olarak piyasaya sürülecek.

Capcom firması bu yılın başında, 1996 yılında piyasaya sürdükleri ilk Resident Evil oyununu, Resident Evil HD Remastered olarak piyasaya sürmüş ve oyun kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti.

Eski oyunların grafikleri yenilenerek piyasaya sürülmesi olayı ise, satışların oldukça yüksek olması sebebiyle firmalar tarafından oldukça seviyor. Benzer olarak efsane oyunlardan olan “Heroes of might and magic III” oyunu, Ubisoft tarafından HD olarak bu sene içerisinde piyasaya sürülmüş ve bilgisayar sürümüne ek olarak Android ve IOS versiyonları da çıkmıştı.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE