Razer, Gelişmekte Olan Teknolojiler İçin Fon Kurdu

Oyuncular için cihazlar ve yazılımlar geliştiren Razer, VR (virtual reality: sanal gerçeklik), robotbilim, Android oyun gibi alanlarda kurulan Start-up’ları desteklemek için bir fon kurma kararı aldı.

Fonun ismi ‘’zVentures’’ olarak belirlenirken, Razer’ın ürün platformunun gelişmesinde rol alacak Start-up teknoloji firmalarının desteklenmesi amaçlanıyor. Fonun başlangıçta 30 milyon dolar büyüklüğünde olmasına karar verilirken, bunun 5 milyonu VR ile alakalı yatırımlara ve bir diğer 5 milyonu da Android oyun yayımcılığına ayrılmış durumda.

Öte yandan, yazılım ve analitik araçlar, gelişmiş üretim ve mühendisliği, oyun yazılım teknolojisini, sanal ve artırılmış gerçekliği, eSpor ve robotbilim gibi alanlarında desteklenmesi planlanıyor.

Fonun yönetimi Razer’ın San Francisco ve Singapur ofisleri tarafından yapılırken, firmanın kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan’ın yönetimin bizzat başında olacağı belirtiliyor.

Min-Liang Tan, kurulacak fon hakkında şu bilgileri paylaştı: ‘’Razer’ın iş ortaklarını, üçüncü parti ürün ve iş geliştirmeyi desteklemede uzun bir geçmişi var. Bu girişimlerin geçtiğimiz 10 yılda gittikçe artan faydaları oldukça pozitif ve anlamlı. zVentures, girişimlerimizin çok daha geniş erişim ve etkiyle ilerleyen çalışmalar yapma konusundaki hassasiyetini taşımayı hedefliyor.”

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE