PUBG’nin Yapımcısı, GotY Ödülünü Almamaları Gerektiğini Söyledi

PlayerUnknown’s Battlegrounds'ın yapımcısı, oyunlarının yılın oyunu ödülünü almaması gerektiğini düşündüğünü söyledi. 

Bilindiği üzere şu sıralar, The Game Awards 2017 oylamaları yapılıyor. Bu ödülün kategorilerinde ise en dikkat çeken isimlerden biri, PlayerUnknown’s Battlegrounds oldu. Birden fazla kategoride aday gösterilen PUBG, favori gözüküyor. Game of the Year ödülüne de aday olan PUBG’ın da bu konuda şansı oldukça yüksek. Ancak oyunun yapımcısının yaptığı açıklamaya göre PUBG, henüz bu ödülü almaya hazır değil.

Bunun sebeplerinden biri ise elbette, PUBG’ın hala erken erişimde bulunuyor olması. IGN ekibine verdiği bir röportajda yapımcı; PUBG’ın henüz tamamlanmamış bir oyun olduğunu ve PUBG’dan daha başarılı oyunlar olduğunu şu sözleri ile belirtti: “Bu ödülü kazanmak, takımımız için iyi olabilir ama bu sene çok daha güzel oyunlar piyasaya sürüldü. Mesela The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve Horizon: Zero Dawn benim sevdiğim oyunlardan ve bana soracak olursanız, yılın oyunu ödülünü bu iki oyundan bir tanesi alacak.”

Ancak biz de PUBG’ın başarılarının ve kırdığı rekorların göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü oyun tarihinde kısa sürede bu başarıyı yakalayan; tek bir platformda oynanmasına rağmen satış rekorları kıran, izlenme oranlarında yılların oyunlarını geride bırakan ve en çok oynanan oyunlardan biri olan PUBG, sadece bu açıdan bile ödülü hak ediyor. Çünkü PUBG’ın bu yaptıkları, oyun dünyasında büyük bir başarıdır. Dolayısıyla bu da, Game of the Year ödülünü almasını sağlayabilir.

Tabii ki PUBG’ın hataları var, zira oyun henüz tamamlanmadı. Hileler ve oyundaki hatalar oldukça göze çarpıyor. Ancak bunların eleştirilmesindense, kırdığı rekorlarla sahip olduğu başarının ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Game of the Year ödülüne aday olan bütün oyunların da oldukça başarılı olduğunu belirtmeliyiz.

Game of the Year kategorisinin adaylarının; PlayerUnknown’s Battlegrounds, Super Mario Odyssey, Persona 5, Horizon Zero Dawn ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild olduğunu da hatırlatalım. Bakalım bu senenin kazananı kim olacak, bekleyip göreceğiz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE