PUBG’ın Oyuncu Sayısı Azalmaya Başladı

PlayerUnknown’s Battlegrounds'ın oyuncu sayısında ufak bir düşüş görüldü.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’tan uzun zamandır, rekor kırmaya bıkmayan oyun olarak bahsediyorduk. Her geçen gün oyuncu sayısına yenisini katması, sürekli kendi rekorlarını kırmasını sağlıyordu. Hem de bunların çoğunu, sadece erken erişimdeyken yapmıştı. Bilindiği üzere PUBG, çok kısa bir süre önce resmi olarak çıkışını gerçekleştirdi. Önceleri bu çıkışın, oyunun popülerliğini nasıl etkileyeceğini kestiremiyorduk ancak ay sonu raporları gösterdi ki oyunun çıkış yapması, oyunun anlık oyuncu sayısını daha da artırmıştı. Dolayısıyla PUBG’ın oyuncu sayısı hiç düşmeyecek gibi gözüküyordu.

Steam’den gelen son istatistiklere göre ise, son 30 gün içinde, PUBG’ın oyuncu sayısında çok küçük bir düşüş yaşandı. Bu düşüş %1.68 olarak istatistiklere yansıdı. Tabii sadece bu bilgi üzerinden oyunun popülerliği ya da oyunun geleceği hakkında bir yorum yapmak doğru olmaz. Şu sıralar geliştirici şirketin, hileci oyuncular üzerinde oldukça derin çalışmalar yaptığını ve neredeyse tüm ilgisini buna yönelttiğini hatırlatalım. Hileci oyuncuları oyundan uzaklaştırabilmek için sürekli kendini yenileyen PUBG, son zamanlarda oldukça fazla oyuncuyu banladı. Hâlâ da, banlanma sistemi için yeni gelecek özellikler bekleniyor. Yani biz bu banlamaların artacağını biliyoruz. Bütün bunların da oyuncu sayısının düşmesine sebep olacağını tahmin ediyoruz. Bakalı PUBG ile ilgili bir sonraki istatistik ne şekilde olacak, bekleyip göreceğiz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE