PUBG, Xbox One’da 1 Milyon Satış Yapmayı Başardı

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Xbox One için yeni çıkış yapmasına rağmen, 1 milyon satış rakamını geçti.

Bilindiği üzere PlayerUnknown’s Battlegrounds, dönemimin en popüler oyunlarından biri. Oyun hala erken erişimde olmasına rağmen, satış rakamları sürekli rekor kırıyor. Çıkış yaptığı günden beri sadece Steam platformu üzerinden oynanabilen PlayerUnknown’s Battlegrounds, yeni nesil konsollara da gelmeye başladı. PUBG, konsollardaki başlangıcını da Xbox One ile yaptı.

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Xbox One’da çıkışını yeni yaptı. Ancak sadece birkaç gün içinde bile, sadece Xbox One üzerindeki satış rakamı, 1 milyonu geçti. Bu verinin henüz geliştirici ekipten ya da Microsoft’tan gelmediğini de belirtelim. Bu rakamı açıklayan kişi, bir video oyunu analisti olan Mat Piscatella oldu. Hatta Piscatella bu haberi şu sözleri ile dile getirdi: “Xbox üzerinde 1 milyon oyuncunun bu kadar hızlı kazanılacağını hiç düşünmemiştim.”

Başarılı oyun PUBG’ın Steam verilerine bakacak olursak; PUBG dün 2,233,322 anlık oyuncuyu bünyesinde barındırıyordu. Ayrıca PUBG, şu an 25,511,039 ± 151,483, son iki hafta içinde de 19,217,946 ± 132,360 oyuncu tarafından oynandı. Bunların da SteamSpy verileri olduğunu belirtelim. Yani bu rakamlar sadece PC platformunu yansıtıyor. Microsoft’un ise verilerini bu şekilde oyunculara sunmadığı biliniyor. O yüzden bu konu ile ilgili resmi veriler ancak Microsoft ya da Bluehole’dan gelecek resmi açıklamalar duyurulabilir.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE