PUBG, Rekor Kırmaya Devam Ediyor

PlayerUnkown's Battlegrounds, 15 milyon satış rakamına ulaştı. 

SteamSpy tarafından verilen rakamlara göre, PlayerUnkown’s Battlegrounds’ın satış rakamları 15 milyona kadar çıktı. Bu rakamların sadece Steam platformundaki satın alımları gösterdiğini düşünürsek, oyunun satış rakamları 16-17 milyon civarında olduğunu söyleyebiliriz.

PlayerUnkown’s Battlegrounds ve rekor kırmayı aynı cümle içinde kullanmaya alıştık. Bilindiği üzere PUGB önce, Twitch üzerindeki izlenme sayısı ile kendini göstermişti. Beklenmeyen bir anda bütün oyunları geçerek, Dota 2 ile yarış içinde olacağı ikinci sıraya yükselmişti. Şimdi de PUBG’ın başka rekorları konuşuluyor.

PlayerUnkown’s Battlegrounds’ın rekorları denildiğinde akla gelen, sadece satış rakamları olmuyor. Oyunun aktif oyuncu sayısı da rekora koşuyor. Zaten geçtiğimiz günlerde PlayerUnkown’s Battlegrounds, Steam’de bir rekor kırmıştı. En çok oynanan oyun rekoru, 1.3 milyon aktif oyuncu ile Dota 2’nin elindeydi. Fakat PlayerUnkown’s Battlegrounds, bu rakamı geçerek bir rekor kırmıştı. PlayerUnkown’s Battlegrounds 1.960 milyon aktif oyuncuya sahip. Bu rakamın da her an 2 milyonu geçmesi bekleniyor. Bu da elbette ki yeni bir rekor olacak.

PlayerUnkown’s Battlegrounds’ın geliştirici şirketi Bluehole, ismini PUGB Corps. olarak değiştirdiğini de hatırlatalım. PUGB Corps, daha ne kadar rekor kıracak, bekleyip göreceğiz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE