PSVR’ın Fiyatına ve VR Pazarına İlişkin Önemli Yorumlar

Sony’nin PlayStation 4’e özel olarak geliştirdiği PSVR sanal gerçeklik gözlüğü için satış fiyatı açıklanırken, Wedbush Securities’in Araştırma Direktörü ve video oyun sektörü analisti Michael Pachter’dan çarpıcı yorumlar geldi.

PSVR’ın piyasaya çıkış tarihi Ekim 2016 olarak belirlenirken Amerika satış fiyatı 399 dolar oldu. Piyasanın diğer iki önemli VR gözlüğü olan Oculus Rift’in 599 dolara, HTC Vive’ın ise 799 dolara satışa sunulduğunu ayrıca belirtelim. Ayrıca bu iki gözlük Nisan başında kullanıcılara yollanacak.

Pachter, Sony’nin bu satış fiyatıyla VR piyasasında pazar payının büyük bölümünü elde edeceğini söylerken, şu an hali hazırda 40 milyon PS4 kullanıcısı olduğuna dikkat çekti. VR’ın henüz gelişmekte olduğunu belirten Pachter, kullanıcıların çok pahalı bir gözlüğü ilk etapta tercih etmeyeceklerinin altını çizdi. Bazı araştırma raporlarına göre de pazarın yarısından çoğuna PSVR’ın sahip olacağı belirtiliyor.

Sony Computer Entertainment’ın Başkanı Andrew House yaptığı açıklamada, Ekim ayında 50’den fazla VR oyununun geleceğini söylerken, cihazın mümkün olduğu kadar hafif olması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Lansman fiyatını bu düzeyde tuttukları için çok mutlu olduklarını dile getiren House, içerik konusunda da çok iddialı olduklarını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE