PSVR’ın Fiyatı Belli Mi Oldu?

Oculus ve HTC’nin satış fiyatlarını açıklamalarının ardından, Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü PSVR’ın fiyatı hakkında bir görsel paylaşıldı.

Çek Cumhuriyet’indeki bir teknoloji sitesinden paylaşılan ekran görüntüsüne göre PSVR’ın fiyat etiketinin 11.990 CZK (490 USD) olduğu görülüyor. Konu üzerine Sony’den herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Oculus Rift’in tüketici sürümü satış fiyatı 599 dolar olarak açıklanmış ve kullanıcılar tarafından çok yüksek bulunmuştu. Ayrıca bazı ülkelerdeki vergisel mevzuat ve kargo ücretleri sebebiyle bu rakamın 800 – 900 dolara çıkması söz konusu olabiliyor. Sektörün bir diğer önemli ismi HTC ise Valve ile ortak geliştirdikleri HTC Vive’ın fiyatını 799 dolar olarak duyurmuştu, bu fiyata dâhil olarak iki oyun ve kurulum kitinin olduğunu da hatırlatalım.

600 – 800 doların arasında dolaşan fiyatlara bakıldığında eğer Sony 400 – 500 dolar arasında bir fiyatla lansman yapabilirse 2016’da pazar liderliğini elde edebileceği konuşuluyor. PlayStation 4 konsolunda çalışacak olan PSVR, video oyunlardaki VR içeriklere özel olarak gelecek. Şu an için 35 milyon PS4 kullanıcısı olduğunu belirtelim. Öte yandan, PC üzerinde çalışacak HTC Vive ve Oculus Rift çok daha geniş bir alanda VR tecrübesini kullanıcılarına sunarken, istenilen PC sistem gereksinimleri oldukça yüksek olduğu da unutulmaması gereken bir başka konu.

psvr-fiyat

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE